Prominent & Leading Wholesale Trader from Chennai, we offer pvc strip curtains.
₹ 90 / Square Feet Get Latest Price
| Strip Thickness | 1.5 mm |
| Strip Width | 200 mm |
| Curtain Type | Flexible PVC |
| Application Area | Industrial Doorway, Retail Entry, Loading Dock, Walk In Chiller, Food Processing, Clean Room, Warehouse |
| Color | Transparent |
| Temperature Range | 0°C to 60°C |
| Pattern | Transparent |
| Usage/Application | Car Washing |
| Surface Type | Plain |
| Overlap Percentage | 0% |
| Mounting Type | Ceiling Mount |
| Strip Material Grade | Standard PVC |
| Automation Grade | Manual |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 1 mm |
| Width | 40 Feet |
| Height | 10 Feet |
Minimum order quantity: 100 Square Feet
Muhamad Zia (Owner)
Ilahi Corporation
7th Street, 1/152, Papapbitharga, Korimedu, Poonamallee
Chennai - 600056, Tamil Nadu, India