Wholesale Trader of a wide range of products which include air curtain turbo and industrial air curtain.
₹ 14600 / Unit Get Latest Price
| Door Size | 4 ft |
| Usage/Application | Industrial |
| Air Velocity | 12 m/s |
| Type | Centrifugal Fan |
| Material | Plastic, Iron |
| Noise Level | 50 dB |
₹ 11600 / Piece Get Latest Price
| Size | 6 ft (1800 mm) |
| Body Material | MS Powder Coated |
| Air Velocity | 15 m/s |
| Usage/Application | Industrial Usage |
| Effective Height | Upto 8 ft |
| Model Type | Industrial |
| Mounting | Wall Mount |
| Motor Power | 0.50 HP |
| Control Type | With Sensor |
| Noise Level | 60 dB |
| Blower Material | Stainless steel |
| Number Of Motors | 1 |
| Number Of Blowers | 2 |
| Phase | Single phase |
Minimum order quantity: 1 Piece
Muhamad Zia (Owner)
Ilahi Corporation
7th Street, 1/152, Papapbitharga, Korimedu, Poonamallee
Chennai - 600056, Tamil Nadu, India